„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć …”

Drodzy  Uczniowie,

zachęcamy  do włączenia się w pomoc dzieciom mieszkającym w Afryce. Zbieramy mydła, które zostaną przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania.

Akcja polega na zbieraniu kostek mydła. W Afryce śmiertelne żniwo zbierają nie tylko wojny, ale również choroby. Każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Aby jednak pracujący tam polscy misjonarze mogli nauczyć, czasem nawet dorosłych ludzi dobrych nawyków, potrzebne jest mydło. Tymczasem w Kamerunie kostka mydła toaletowego to równowartość 4 złotych, czasem tyle, co dzienny zarobek Kameruńczyka, jeżeli w ogóle znajdzie pracę.

Dlatego prosimy o przyniesienie do szkoły kostek mydła do p. Pauliny lub p. Magdy.

Liczymy na Wasze wielkie serca 🙂