„CHRONIĄC PSZCZOŁY DBASZ O SIEBIE”

19 września 2018r w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne „Chroniąc pszczoły dbasz o siebie”. Oprócz zagadnień teoretycznych dotyczących wiedzy o bogactwie i zróżnicowaniu świata pszczół oraz roli, jaką pełnią w przyrodzie i gospodarce człowieka uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach praktycznych. Nauczyli się zasad projektowania ogrodów, rabat, ukwiecenia balkonów, tworzenia dzikich zakątków w ogródkach oraz konstruowania miejsc gniazdowania dla pożytecznych owadów. Młodzież samodzielnie tworzyła zestawy nasion roślin miododajnych, które po zajęciach mogli zasiać we własnych ogródkach.

Forma warsztatów, to ciekawa alternatywa zajęć poszerzających wiedzę naszych uczniów związaną z kierunkiem kształcenia.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Rudnej. Projekt został sfinansowany przez gminę Rudna a przeprowadzili go przedstawiciele Stowarzyszenia Natura i Człowiek z Wrocławia.