Dni otwarte

Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte, które odbędą się 19 maja 2022 r. w godz. 9:00-13:30 (Orlik – Rudna)

w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej

ul. Kolejowa 5 59-305 Rudna

Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie przybycia w terminie do 13 maja 2022 r. :

tel. 76 849 73 10  e-mail: zszrudna@wp.pl

9:00- Przywitanie uczestników „Dni Otwartych” w ZSCKR w Rudnej

9:10 – Lekcje otwarte:

-„Zapoznanie z biologią”

-„Zdrowe odżywianie”

-„Warsztaty ekologiczne”

-„Carving”

10:10 – Konkurs wiedzy „ Zagłębie Lubin to my”

10:30 – „Obudź w sobie pasję” Prowadzący Paweł Skórka – Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football. Autor książek: „Triki piłkarskie. Trening, technika, mistrzostwo”

11:15- Turniej piłkarski o „Puchar Dyrektora ZSCKR w Rudnej” (W trakcie turnieju spotkanie z piłkarzami KGHM Zagłębie Lubin)

12:30 – Sportowo i wesoło:

-bieg na mini szczudłach

-bieg w worku

-rzut ziemniakiem

-toczenie opony/dyni

-skakańce

-przeciąganie liny

-przejście przez bagna

-tor przeszkód

13:30 – Zakończenie imprezy, wręczenie nagród i upominków.

W trakcie głównych wydarzeń będzie można skorzystać z piłkarzyków, darta, tenisa stołowego, siłowni wewnętrznej.

Zagłębie Lubin to my”

Konkurs wiedzy o tematyce jednego z największych klubów na Dolnym Śląsku – Zagłębiu Lubin. Test będzie się składał z 20 pytań zamkniętych. Warto zapoznać się z historią klubu (rok powstania, barwy, najlepszy strzelec, najwięcej występów itp.), największymi sukcesami, znanymi piłkarzami, którzy grali w barwach Zagłębia, a teraz grają w reprezentacji Polski i klubach zagranicznych oraz z aktualnymi wydarzeniami jakie mają miejsce w klubie – np. aktualnym składem, trenerem, pozycją w ligowej tabeli.

Obudź w sobie pasję”

Spotkanie: Obudź w sobie pasje!

Spotkanie ma na celu pokazać dzieciom i młodzieży, że warto mieć w życiu pasje. Paweł opowiada o swojej pasji oraz o plusach jej posiadania:

-uświadomiła go, że ciężka praca popłaca (15 lat treningu pozwoliło mu wygrać wiele turniejów w tym Mistrzostwa Świata)

-pozwala podróżować (był w ponad 40 krajach)

-uzmysłowiła, że warto uczyć się języków obcych

-doprowadziła go do poznania wielu ciekawych ludzi i utrzymywania z nimi kontaktu

Następnie odbędzie się pokaz trików piłkarskich do muzyki o długości 5-7 minut i przeprowadzenie interakcji z uczestnikami. Zaprasza kilka osób na środek i każda z nich wykonuje prostą sztuczkę. Do interakcji zapraszani są także nauczyciele (kręcą oni piłkę na trzymanym przez siebie długopisie). Każdy dostaje pocztówkę ze zdjęciem i autografem.

Przykładowy filmik ze spotkania:

https://youtu.be/RncVXJDcnk0

Turniej piłkarski o „Puchar Dyrektora ZSCKR w Rudnej”

Każda z zaproszonych szkół ma możliwość wystawienia drużyny piłkarskiej, która weźmie udział w turnieju piłkarskim o „Puchar Dyrektora ZSCKR w Rudnej”. Mecze będą rozgrywane na Orliku, system rozgrywek i czas meczu będzie uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn. Zgłoszony zespół musi liczyć od 6 do 10 osób. W trakcie turnieju odwiedzą nas piłkarze Zagłębia Lubin, którzy przeprowadzą kilka konkursów piłkarskich.

Sportowo i wesoło

Każda z zaproszonych szkół ma możliwość wystawienia drużyny, która będzie próbowała sprostać nietypowym konkurencją sportowym, często połączonym z dużą dawką śmiechu. Zgłoszony zespół musi liczyć 6 osób. Za każdą konkurencję przyznawane będą punkty. Drużyna, która w kwalifikacji końcowej uzbiera najwięcej punktów zdobędzie tytuł laureata.