Europejskie Forum Rolnicze 2023   

W dniach 22 i 23 marca 2023r uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Europejskim Forum Rolniczym 2023 w Jasionce k. Rzeszowa. Idea konferencji wywodzi się ze spotkań organizowanych od 2002 roku przez przyjaciół i współpracowników Józefa Ślisza, których celem było upamiętnienie działalności Wicemarszałka  Senatu i współtwórcy rolniczej Solidarności. Wydarzenie dedykowane było branży rolno-spożywczej połączonej z międzynarodową konferencją z częścią ekspozycyjną.

Forum zgromadziło rolników, producentów i przetwórców rolnych, członków związków rolniczych, doradców rolnych, przedstawicieli polityki i instytucji naukowych.

Dla uczniów była to świetna okazja na odwiedzenie targów oraz udział w ciekawych debatach na temat rolnictwa. Naszych uczniów zainteresowała zwłaszcza debata nt.: Przyszłość rolnictwa europejskiego i dyskusja o przyszłości polskiej wsi. Jak odpowiedzieć na oczekiwania rolników i mieszkańców obszarów wiejskich?

Wyjazd był bardzo udany, nie był to stracony czas, gdyż mogliśmy uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach o wymiarze międzynarodowym. Wycieczka ta pozwoliła także integrację młodzieży, umożliwiła też na poznanie uroków turystyczno-historycznych Rzeszowa i zamku w Łańcucie.

Oby takich wyjazdów było więcej.