FESTIWAL DOLNOŚLĄSKA WIEŚ

Osoby zainteresowane wsią, rolnictwem i folklorem 1 lipca 2018r. mogły odwiedzić Piotrowice. Impreza ta była dobrą okazją do promocji naszej szkoły. Nauczyciele i pracownicy szkoły zachęcali uczestników festiwalu do zapoznania się z ofertą kształcenia naszej szkoły. Festiwal odbył się na terenie kompleksu parkowo- pałacowego w Piotrowicach, gdzie hodowcy bydła, koni, drobiu prezentowali swoje zwierzęta. Poza nimi zwiedzający mogli obejrzeć stoiska promocyjno handlowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, a komercyjni wystawcy zaprezentowali rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, ceramikę, wikliniarstwo, sadzonki krzewów i kwiatów. Na festiwalowej scenie rozgrywały się konkursy, pokazy i koncerty. Wyjątkową atrakcją festiwalu był pokaz kulinarny w wykonaniu Jakuba Kuronia.