Festyn „Zdrowo i sportowo”

15 maja w naszej szkole odbył się Festyn „Zdrowo i sportowo”, który był podsumowaniem projektu szkolnego „Szkoła nowych możliwości”, a zarazem promocją naszej szkoły. Impreza dedykowana była w szczególności przyszłym absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych. Gościem honorowym była Natalia Czerwonka – polska łyżwiarka szybka, srebrna medalistka olimpijska z Soczi, która udzieliła obszernego wywiadu i opowiedziała o swoich sukcesach i trudach pracy sportowca.

Ratownicy z Maltańskiego Legionu uczyli młodzież pierwszej pomocy przedmedycznej
a przedstawiciel Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lubinie przeprowadził dla młodzieży konkurs pt. „Wolni od uzależnień”.

Firma Handlowa z Legnicy udostępniła także do pokazu nowoczesny ciągnik.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko gdzie uczniowie naszej szkoły w zawodzie kucharz przez cały czas trwania Festynu przygotowywali zdrowe koktajle, sałatki owocowe i kanapki, które można było degustować.

Festyn przebiegał w bardzo miłej atmosferze i mamy nadzieję, że zachęciliśmy naszych młodszych kolegów do skorzystania z oferty kształcenia w naszej szkole.

Imprezę uświetniły władze powiatu, gminy Rudna i przyjaciele naszej szkoły z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu oraz z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Rudnej.