GRECJA 02.05.2021 – 14.05.2021

W tym roku po raz drugi grupa  uczniów z naszej szkoły wyjechała na zagraniczne praktyki zawodowe z programu Erasmus + pt. ”Młodzi eksperci na europejskim rynku pracy”.

Praktyki zawodowe, w których braliśmy udział dla technika agrobiznesu odbywały się w charakterze zajęć dydaktycznych oraz w serwisie sprzętu rolniczego.
Architektura krajobrazu szkoliła  się w ogrodach nowoczesnych osiedli willowych. Ponadto wzięliśmy udział  w wizycie studyjnej –  poznaliśmy  technologię pozyskiwania oliwy
z oliwek oraz mydeł. Uczestnicząc w tych formach mogliśmy rozwinąć swoje umiejętności zawodowe poprzez zdobycie większego doświadczenia praktycznego, poznanie nowych technologii i upraw innych niż w Polsce.

Główne założenia i cele projektu zostały zrealizowane. Nasze uczestnictwo w projekcie przyczyniło się do podniesienia  kompetencji zawodowych oraz naszego osobistego rozwoju.

Uczestnicząc w zajęciach kulturowych i wycieczkach mogliśmy zapoznać się z kulturą
i historią Grecji. Szczególnym miejscem, które jest „perełką” północnej Grecji to miasto Thessaloniki, którego historia sięga III w p.n.e. Kolejnym z historycznych miejsc były ruiny zamku Platamonas, z których podziwialiśmy panoramę Grecji. Ciekawy pod względem krajobrazowym był Wąwóz Enipeas oraz góra Ossa, u podnóża której dominował zapach mięty.

W wolnych chwilach odpoczywaliśmy na plaży lub basenie ,a wieczorami wyruszaliśmy na spacery wzdłuż plaży.

Umiejętności zdobyte podczas praktyk zostały potwierdzone certyfikatami wystawionymi przez organizację przyjmującą.