„Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2019 r. po raz trzeci wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie idei czytania.

W uroczej altance, na podwórzu szkolnym oddawaliśmy się przyjemności lektury powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Charakter spotkania podkreślały stroje stylizowane na epokę starożytną, co wyjątkowo sprzyjało atmosferze wspólnego przedsięwzięcia i świetnie wpisywało się w piękne otoczenie szkoły.

Następnie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej, gdzie wraz z uczniami i kadrą uczestniczyliśmy w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej przez Multimedialne Centrum Informacji. Impreza była bardzo udana, duże zainteresowanie wzbudziły występy uczniów- pokaz historii książki, piosenki szkolnego zespołu. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i zadowoleni wróciliśmy do siebie.