Konkurs „Świąteczne smaki”

 W dniach 10-13.12.2019 w naszej szkole odbył się konkurs na potrawę wigilijną „Świąteczne smaki”, w którym brali udział uczniowie  Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz. Kucharze z klasy I przygotowali  tradycyjne kluski z makiem i  bakaliami. Wszyscy uczniowie prezentowali wyrównany  poziom i decyzją komisji zajęli równorzędne I miejsce. Kucharze klasy III zaserwowali  czysty barszcz czerwony z grzybowymi  uszkami. Komisja I miejsce przyznała uczennicy Angelice Podstawce, II miejsce zajęli równorzędnie Dominika Sobuś i Jakub Gawłowicz. Potrawy konkursowe wyglądały bardzo pysznie i równie dobrze smakowały. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami, przygotowane przez nich potrawy były zgodne z tradycyjnymi recepturami.

 Nagrody dla uczestników konkursu zostaną wręczone w trakcie uroczystej Wigilii Szkolnej.

Fundatorem nagród w konkursie jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Wśród uczniów i członków Komisji oceniane potrawy  przywołały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.