Konkursu „Polska wieś w Europie”

W dniach 30 – 31 marca 2023 roku uczniowie Mateusz Dębiński, Kacper Laszczowski i Łukasz Rodewald wraz z opiekunem mgr inż. Andrzejem Lechockim i kierowcą Dariuszem Listwanem, reprezentowali naszą szkołę podczas półfinału konkursu „Polska wieś w Europie”. Konkurs odbył się ZSCKR w Mokrzeszowie. W czasie pobytu w Mokrzeszowie uczniowie oprócz zmagań podczas półfinału mogli zapoznać się w czasie warsztatów z tak powszechnie występującą manipulacją mediów oraz mogli poznać sposoby na odróżnienie prawdziwych informacji od fakenews-ów. Była też okazja na zwiedzenie okolicznego zamku Książ i degustacje książęcej kuchni. Po spróbowaniu książęcych specjałów na kolacje nasi reprezentanci orzekli, że książęce specjały niech sobie jedzą książęta ale nasza szkolna kuchnia jest o niebo lepsza.