Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu

W dniach 30.11-02.12.2018r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowej Wystawie Rolniczej, która odbyła się w Poznaniu. W Wystawie uczestniczyły 52 szkoły podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla sieci szkół rolniczych został zorganizowany „Konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze”. Oceniano wkomponowanie w stoisko elementów narodowych oraz atrakcyjność oferty edukacyjnej prezentowanej na stoisku.

Celem wystawy było przypomnienie roli jaką polska wieś odegrała i odgrywa w życiu całego społeczeństwa – w życiu całego narodu. W tych dniach Targi Poznańskie były oblegane przez ludzi, którzy chcieli zobaczyć jak to polskie rolnictwo wygląda. „To jest piękne wpisanie się szkół rolniczych w prezentację naszej historii, a także postępu, – powiedział minister Ardanowski zwracając się do uczniów i ich nauczycieli i dodał, że – przyszłość polskiego rolnictwa będzie taka, jak wy zostaniecie wykształceni, zarówno w zakresie wiedzy historycznej, ale także tej wiedzy bardzo praktycznej, wiedzy ekonomicznej, technologicznej i środowiskowej.

W skład stoiska naszej szkoły wchodziły wykonane przez młodzież „Ogrody w szkle”, drzewko tlenowe Oxytree oraz gadżety związane z ochroną pszczół.

Wszystkie szkoły gościły na swoich stanowiskach pana Rafała Romanowskiego – Podsekretarza Stanu oraz pracowników Ministerstwa, a nasze stoisko dodatkowo odwiedził sam pan Minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Gościliśmy również pana Piotra Borysa – radnego Sejmiku Dolnośląskiego oraz przedstawicieli Izb Rolniczych z województwa dolnośląskiego

Naprawdę warto było tam być.