Nie będzie ich , nie będzie nas…

Co trzecią łyżkę jedzenia zawdzięczamy pszczołom.

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia.

Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt

W roku  szkolnym 2021/2022  w naszej szkole  uczniowie realizują Projekt Edukacyjny ,,Nasze Pszczoły” pod kierunkiem p. J.Sieniuty, p. E. Janiszewskiej.     W  ramach projektu  odbyło się odwirowanie miodu z nawłoci,  przygotowanie pszczół do zimowli,   zostały zakupione plansze edukacyjne  a  dzisiaj 19 listopada   – pierwsze zajęcia,     pt. Zycie pszczół.   Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali  , jak pani Ewa Janiszewska opowiadała o rodzinie pszczelej,  o budowie matki pszczelej, trutni,  pszczół robotnic, o rójce,  zapylaniu….   Następne spotkanie już  w grudniu , do omówienia  produkty pszczele. Na zajęcia praktycznych  uczniowie  także będą poznawać zasady zakładania pasieki, zabiegi pielęgnacji na przedwiośniu.