OPOLAGRA 2018

15 czerwca 2018r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Kamienia Śląskiego.

Celem wycieczki było zwiedzenie Wystawy Rolniczej OPOLAGRA czyli największej i najważniejszej wystawy maszyn i urządzeń rolniczych w południowej Polsce.

Uczniowie mięli możliwość zapoznania się z nowinkami dedykowanymi branży rolniczej. Ponad 400 dobrze znanych na rynku firm z kraju i zagranicy na powierzchni ponad 40 ha zaprezentowało sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym. Na wystawie obecne były miedzy innymi takie firmy jak: AGRO MASZ, ZETOR, BIN, URSUS, CASSEDEUTZ FAHR, FENDT.

Uczniowie mogli zapoznać się z parametrami technicznymi maszyn i pojazdów rolniczych, które obejrzeli i porozmawiać ze specjalistami oraz z przedstawicielami firm rolniczych. Spotkali się z dużą życzliwością wystawców, którzy odpowiadali cierpliwie na zadawane pytania. Obdarowywali oni młodzież naszej szkoły swoimi materiałami reklamowymi i produktami. Od firmy OXYTREE uczniowie dostali sadzonkę drzewa OXYTREE – jest to szybko rosnące drzewo liściaste, które po 6 roku od posadzenia osiąga 16 m wysokości. Znajduje ono szerokie zastosowanie m. in. w przemyśle budowlanym i meblarskim lub jako drzewo opałowe. Sadzonka tego drzewa została posadzona przez uczniów na terenie naszej szkoły.

Po zwiedzeniu targów młodzież udała się do przepięknego zamku w Mosznej, gdzie mogli podziwiać barokową architekturę budowli z XVIII w. Na terenie pałacowym znajduje się także park krajobrazowy z cennym drzewostanem oraz stadnina koni. Młodzież chociaż zmęczona wycieczką wróciła zadowolona i pełna wrażeń.