PO WER – ” Kultura jako sposób budowania relacji Europejskich”

Wczoraj odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia projektu PO WER – ” Kultura jako sposób budowania relacji Europejskich”. Uczestniczy projektu przedstawili i omówili prezentację z wyjazdu na Litwę, opowiedzieli o swoich wrażeniach z wyjazdu, a po prezentacji Pani Dyrektor Bożena Bączek rozdała młodzieży certyfikaty ukończenia projektu.
Nasz czas spędzony na Litwie obfitował we wszelakiego rodzaju atrakcje. Uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach, m.in.: dotyczących bóstw litewskich i wymiany informacji na temat zwyczajów i tradycji na Litwie i w Polsce. Odbyliśmy też wiele wycieczek, obejrzeliśmy pałac Balińskich w Jaszunach, ruiny Rzeczpospolitej Pawłowskiej i muzeum Anny Krepsztul, słynnej malarki, której obrazy znane i cenione są w całym świecie, a której hart ducha i zapał do pracy pomimo ciężkiej choroby szczególnie nas poruszył. Nie obyło się bez gier i zabaw integracyjnych i fantastycznej zabawy przy ognisku kończącej nasz przyjazd. Wrócimy tu na pewno! Do zobaczenia Litwo!