Pokaz florystyczny

Dnia 03.12.2019 roku w naszej szkole odbył się pokaz florystyczny, podczas którego uczniowie mogli poznać techniki i materiały, dzięki którym można stworzyć dekoracje bożonarodzeniowe. Warsztaty prowadziła Pani Małgorzata Kurzawska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu. Został zaprezentowany sposób wykonania stroika na stół wigilijny. Podstawą stroika były gałęzie jałowca i sosny oraz świece, a jako dekoracja posłużyły w większości materiały pochodzenia naturalnego: suszone pomarańcze, szyszki sosnowe oraz słodycze. Kolejny stroik powstał z gałązek derenia świdwy i gałązek sosnowych oraz bombek, szyszek sosnowych i modrzewiowych, a także gwiazdek wycinanych z kory i złoconych.

Prezentacja była wstępem do zajęć praktycznych, podczas których uczniowie wykonają dekoracje dla szkoły, a także ozdoby do swoich domów.

Życzymy powodzenia !