Polagra-Premiery 2020 – źródło wiedzy dla rolnictwa

W dniu 17.01.2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Poznania na Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery 2020. Targi POLAGRA-PREMIERY to największe halowe targi rolnicze w naszym kraju i jedno z ważniejszych wydarzeń w Europie. To miejsce spotkań biznesowych, źródło nowych ofert oraz platforma komunikacji i wymiany doświadczeń. Ekspozycja targowa obejmowała 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon.

W grupie prawie 300 wystawców znajdywały się światowe marki m.in. CLAAS, ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN oraz polscy producenci tacy jak SAMASZ, KFMR KRUKOWIAK,  BIN, MANDAM, UNIA, AGRO-TOM, POMOT, AGRO-MASZ, KMK AGRO, SWIMER. Zaprezentowanych zostało prawie 400 marek oraz 150 absolutnych premier produktowych, które do tej pory nie były prezentowane na polskim rynku.

Uczniowie spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach rozpoczęli zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL MTP. W tej edycji wyłoniono aż 37 laureatów m.in.: firma CLAAS, JOHN DEERE.

 

Oprócz nowości maszynowych nie zabrakło też nowości w zakresie systemów oraz aplikacji usprawniających zarządzanie gospodarstwem. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje Data Connect, czyli interfejs umożliwiający kontrolę parametrów ciągników i maszyn różnych marek. eAgronom, program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami czy Uniform Agri, który usprawnia zarządzaniem stadem bydła mlecznego. Na szczególną uwagę zasługiwała Strefa Innowacji, czyli przestrzeni z bogatym programem wydarzeń i prezentacji rozwiązań oraz wymiany uwag i doświadczeń z producentami i przedstawicielami branży.

 

Polagra-Premiery to oprócz maszyn i urządzeń także możliwość spotkania wystawców z zakresu produkcji i hodowli roślin. Złotym Medalem MTP 2020, m.in. za wyjątkowe właściwości oraz wysokie wyniki w testach polowych nagrodzono 17 gatunków roślin uprawnych i wszystkie z nich można było zobaczyć na terenie MTP.

Tegoroczna edycja MTP oprócz nowości rynkowych  prezentowała bardzo bogaty program wydarzeń. Na szczególną uwagę zasługuje Dzień Agronoma i Zootechnika (17.01.2020r.) z konferencją dotyczącą innowacyjnego rolnictwa skupioną na aktualnych wyzwaniach  i nowościach z zakresu uprawy i techniki rolnej, odporności na herbicydy oraz fungicydowej ochrony roślin oraz ze szkoleniem przygotowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które dotyczyło  nowych funkcjonalności portalu IRZplus, jak również szeregiem wykładów dotyczących m.in. nowoczesnych maszyn i technologii ułatwiających precyzyjne nawożenie organiczne. To tylko wybrane prezentacje z bogatego programu.

Czekamy na kolejną edycję MTP już za rok!