Przyjemne z pożytecznym……..

Dzień 20 października 2021 dla uczniów naszej szkoły był połączeniem pracy z przyjemnie spędzonym czasem w lesie. W ten słoneczny dzień młodzież pracowała w lesie w Naroczycach zbierając żołędzie dla Nadleśnictwa Lubin. Zebrany materiał posłuży leśnikom do uzyskania nasion z żołędzi a następnie
do nasadzeń nowego drzewostanu.

Piękna pogoda dopingowała i motywowała uczniów do zebrania jak największej ilości żołędzi, co wiązało się również z konkursem. Nagrody były przewidziane dla osób, które zbiorą najwięcej żołędzi. Efektem naszej pracy było zebranie
ok. 100 kg żołędzi, a uczniowie: Wiktor Szymański i Hubert Wojciechowski zostali zwycięzcami konkursu. Nagrody dostali również Mateusz Dębiński i Rafał Mamczura.

Ponadto uczniowie w ramach wolontariatu zebrali wcześniej żołędzie i kasztany, które zostały przekazane leśniczym i posłużą w zimie jako karma dla zwierząt.

W przerwie leśnicy zorganizowali dla uczniów i opiekunów ognisko z pieczeniem kiełbasek

Takie wspólne spędzenie czasu uczy nas pracy na rzecz środowiska przyrodniczego, oddziałuje zdrowotnie na nasze organizmy oraz  integruje młodzież. Wszyscy pomimo lekkiego zmęczenia wracali w wyśmienitych humorach. Był to dla młodzieży dzień pełen pozytywnych wrażeń……