Skrzynka zaufania

Nie przechodź obojętnie wobec zła, które dzieje się wokół Ciebie – te słowa przyświecały uczniom podczas wykonania skrzynki zaufania.
Uczniowie zakwaterowani w Internacie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej samodzielnie opracowali wzór skrzynki, który wypalony został na drewnie.
  Pamiętaj, jeżeli widzisz, że ktoś kogoś pobił, coś ukradł lub zniszczył, groził pobiciem, ma narkotyki, jeśli przeżywasz nieszczęśliwą miłość, Twoi rodzice nie potrafią się porozumieć, padłeś ofiarą cyberprzestrzeni, nie radzisz sobie z nauką lub masz inne kłopoty napisz o tym i wrzuć karteczkę do środka. Dzięki Wam i Waszym listom możliwe będzie reagowanie, by zapewnić Wam pomoc i niezbędne wsparcie. Skrzynka umieszczona zostanie na korytarzu szkolnym.