Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

W 2022 roku Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada na 17 listopada. Młodzież pierwszych klas Technikum i Szkoły Branżowej miała możliwość udziału w warsztatach przeprowadzonych przez p. Joannę Gomulicką pracownika ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie. Uczniowie zapoznali się z substancjami wchodzącymi w skład papierosa, skutkami ubocznymi palenia papierosów zwykłych, e-papierosów, dla chętnych osób za pomocą Smokerlyzera istniała możliwość wykonania analizy stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Pamiętajmy, eksperci zdrowia alarmują, że epidemia palenia tytoniu zabija prawie 6 mln ludzi rocznie, w tym prawie 600 tysięcy osób niepalących. Wybór zawsze należy do Ciebie.