WARSZTATY MYDLARSKIE

Dnia 16.11.2021r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej odbyły się warsztaty rękodzielnicze tworzenia mydełek. W warsztatach wzięli udział udział uczniowie I klasy Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Agrobiznesu. Młodzież poznała sposoby wytwarzania mydła i zdobyła wiadomości na temat wykorzystania w produkcji mydlarskiej roślin zielarskich, a zdobyte wiadomości mieli możliwość wykorzystać w praktyce tworząc własnego pomysłu mydełka, wykorzystując bazy mydlane, różnokolorowe glinki, pachnące karmelem, marcepanem i białą czekoladą olejki oraz ciekawe formy silikonowe.

Warsztaty poprowadziła Pani Małgorzata Kurzawska.

Materiały do wykorzystania podczas warsztatów zostały zapewnione przez szkołę, za co serdecznie dziękujemy!