Wciąż ciekawi…

Dnia 17 października delegacja uczniów klasy II technikum wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych udała się do małej i chyba zapomnianej miejscowości o nazwie – Stoszyce. Dlaczego właśnie tu?!. Mianowicie od roku 2016 wśród pól uprawnych sięgających po horyzont znajduje się plantacja drzew Oxytree, prowadzona przez Oxytree Solutions Poland Sp z o.o. we Wrocławiu.

Oxytree to tak zwane drzewo tlenowe lub „cesarskie drzewko szczęścia”, które doskonale sprawdza się jako roślina ozdobna. W Polsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rolników i ogrodników, ponieważ niezwykle szybko rośnie, a od pnia odrasta do pięciu razy po pierwszej wycince. Pozyskane drewno jako surowiec jest lekkie, pozbawione sęków i świetnie nadaje się do produkcji mebli.

Podczas naszej wizyty dowiedzieliśmy się nie tylko o cudownych właściwościach jakie to drzewo posiada, ale również o wymaganiach i zasadach pielęgnacji jakie należy spełnić przy jego uprawie. Nasz wyjazd uważamy za niezwykle udany, ponieważ wszelkie innowacje w rolnictwie, które są korzystne dla naszego środowiska są jednocześnie priorytetem dla uczniów naszej szkoły.