Witaj szkoło!

3 września 2018r. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej powitaliśmy nowy rok szkolny.

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu powitali dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, a szczególnie koleżanki i kolegów klasy I dla których to spotkanie było pierwszą uroczystością w naszej szkole.

Również w tym roku uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani Ewa Janiszewska – dyrektor ZSP w Rudnej. Życzenia, samych piątek i szóstek pani dyrektor kierowała do wszystkich uczniów, a w szczególności do uczniów klasy II Technikum i klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli, którym życzyła sukcesów w życiu zawodowym.

Wrzesień, to także bardzo ważny czas z innego względu. 79 lat temu 1 września 1939r. rozpoczęła się II wojna światowa, która była początkiem najtragiczniejszych doświadczeń współczesnej historii, nie tylko dla naszego państwa ale całej Europy i świata. Pamięć tych lat jest wciąż żywa i powinna być przestrogą dla młodego pokolenia. Ten czas bowiem przyniósł ludziom śmierć, głód, upokorzenia, niewolę oraz niewyobrażalne cierpienia i zniszczenie dorobku wielu pokoleń. Pamięć tych wydarzeń pozostanie na zawsze w naszej pamięci!