„Wolność kocham i rozumiem…”

20 listopada 2019 r.  wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza ZSCKR w Rudnej mieli przyjemność, już po raz kolejny, uczcić Święto Niepodległości wraz z podopiecznymi Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie.

Akademia miała przypomnieć wszystkim tamte ciężkie czasy, kiedy to 123 lata walczono o to, byśmy dziś żyli w  wolnym kraju. Udało się to zrealizować naszym wolontariuszom recytacją, a zwłaszcza wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Wszystkie wykonane piosenki zebrały zasłużone brawa i gratulacje od publiczności.

Należałoby podkreślić, że przyjazdy młodzieży do ośrodka są dużą atrakcją dla przebywających tam pacjentów, a ich zaangażowanie we wspólnych zajęciach przysparza im wiele radości, satysfakcji i rozrywki. Tak było też i tym razem.

Nasze zaangażowanie w działalność Ośrodka Alzheimerowskiego przynosi wiele korzyść nie tylko pacjentom, ale i naszym uczniom, którzy nigdy nie odmawiają pracy na rzecz chorych.