WYNIKI KONKURSU „PRAWA  DZIECKA OCZAMI MŁODZIEŻY”

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”
Janusz Korczak

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu, który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To niezwykła okazja, aby przypomnieć, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To również okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa dziecka są łamane, bądź nie są przestrzegane.

Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie oraz wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak  nauczyciele i uczniowie nie zapomnieli o tym ważnym dniu. Zorganizowali  konkurs on-line, którego celem jest zwrócenie uwagi na prawa dzieci i młodzieży .

Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe i wykonane z wielkim zaangażowaniem. Komisja konkursowa miała trudny wybór z nagrodzeniem trzech prac, dlatego też przyznano cztery nagrody.

Oto uczniowie, którzy zostali nagrodzeni:

I miejsce – Aneta Dulewicz

II miejsce – Julia Cichoń

III miejsce – Magdalena Kaczyńska, Anna Żukiewicz

Gratulujemy zwycięzcom!