XLII DNI OTWARTE DORADZTWA ROLNICZEGO WE WROCŁAWIU ORAZ IX DOLNOŚLĄSKIE DNI PSZCZELARZA

Miody od pszczelarzy, stoiska z naturalnym chlebem, wędlinami i olejami czy występ zespołu ludowego – to tylko niektóre atrakcje Dolnośląskiego Dnia Pszczelarza we Wrocławiu. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej wraz z opiekunami p. Agnieszką Kufel i p. Ritą Fuczko dnia 8.10.2022r. uczestniczyli w XLII Dniach Otwartych Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Młodzież degustowała wybrane produkty na stosikach regionalnych oraz wzbogaciła wiedzę na temat sprzętu do prowadzenia pasiek, odpowiedniego podkurzania pszczół, właściwego stroju. Uczennice naszej placówki zaangażowały się również w wykonanie domku dla zapylaczy. Podczas kiermaszu mogliśmy zakupić miody od rzepakowego, lipowego, wielokwiatowego po wrzosowy i spadziowy. Jednym z punktów programu był nasz udział w spotkaniu podsumowującym wojewódzką edukację konkursu „AGROLIGA 2022” gdzie poznaliśmy przedsiębiorców prowadzących swoje działalności. Wyjazd uznajemy za udany, oby takich więcej!