Z WIZYTĄ W MUZEUM HISTORYCZNYM

Dnia 12 czerwca młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odwiedziła Muzeum Historyczne w Lubinie, mieszczące się na lubińskim Rynku, w odnowionym, zabytkowym budynku Ratusza. Wizyta rozpoczęła się projekcją filmu pt. „II Rzeczpospolita. Kultura, sztuka i życie codzienne”. Uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą Zbrodni Lubińskiej. Dowiedzieli się również jak wyglądało życie codzienne w zagłębiu miedziowym w latach 1950 – 1980. Z zainteresowaniem oglądali wystrój wnętrz i przedmioty codziennego użytku – jakże inne od tych, które znają: bez cyfrowych wyświetlaczy, dotykowych ekranów, wszechobecnego internetu. Porównywali wygląd miasta dawniej i dziś, poszukiwali Lubina na dawnych mapach Dolnego Śląska. Podziwiali znakomite zdjęcia współczesnego miasta, znanych lubinian, wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Zajęcia w muzeum były kolejnym etapem realizacji projektu edukacyjnego „Moja ojczyzna – drogi do wolności” związanego z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.