Załóż kolorowe skarpetki!

21 marca  to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zachęca  wszystkich uczniów, pracowników oraz przyjaciół szkoły  do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek
„nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Data Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa nie jest przypadkowa – jej amerykański zapis  (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu. Zespół Downa inaczej określany trisomią chromosomu 21 jest chorobą genetyczną opisaną przez brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, od nazwiska którego przypadłość ta została nazwana zespołem Downa. W Polsce żyje około 60 tys. osób z trisomią 21.

Nasi uczniowie również założyli kolorowe skarpetki aby zintegrować się z chorymi.