Zostań ze mną

Spektakl ukierunkowany na problem dopalaczy i używek

Dnia 26.10.2018r. w naszej szkole został przedstawiony spektakl „Zostań ze mną” realizowany przez Teatr Blaszany Bębenek. Spektakl utrzymany był w gatunku komediodramatu, zastosowano w nim unikatową zmieniającą się scenografię imitującą trzy różne pomieszczenia, wykonywane były również piosenki na żywo a całości towarzyszyła melodia i dźwięk. Przedstawienie obfitowało w humorystyczne sceny, dzięki którym widzowie mogli wciągnąć się w historię głównego bohatera, a nawet samemu uczestniczyć w spektaklu.

Problem dopalaczy i używek staje się coraz bardziej popularny. Wielu młodych ludzi uważa, że kwestia dopalaczy i używek istnieje tylko w telewizji, gdzieś daleko, a żaden problem nie dotknie ich osobiście. Dopalacze reklamowane są często jako bezpieczna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Mimo to, ich szkodliwe dla psychiki i organizmu działanie ciągle jest odkrywane. Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala z objawami zatrucia, a pomimo walki z nielegalną sprzedażą są nadal dostępne. W spektaklu przedstawione zostały skutki zażywania dopalaczy jak również jedna z przyczyn przez którą młodzież po nie sięga.