Szkolny Konkurs pt. ”Wielcy Polacy, wielcy rodacy”

Z okazji obchodów 100-niej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 6 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs pt. ”Wielcy Polacy, wielcy rodacy”

W ramach tego konkursu uczniowie przedstawiali wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne, wybranych przez siebie postaci. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie przedstawili swoje prezentacje w sposób ciekawy, wzbogacając naszą wiedzę informacjami często nieznanymi. Wymagało to dociekliwości i poświecenia swojego czasu, aby do takich wiadomości dotrzeć. W ten sposób dowiedzieliśmy się np. jak nazywany i oceniany był Tadeusz Kościuszko, a już na pewno mało kto wiedział, że miał na imię Andrzej, Tadeusz, Bonawentura.

Prezentacje oceniały dyrektor szkoły Ewa Janiszewska i p. Agnieszka Kufel. Organizacją konkursu zajęła się Aleksandra Ptasznik. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 20 marca 2018r. podczas uroczystości szkolnej.