Najważniejsze daty dotyczące rekrutacji i egzaminu 8-klasisty

Wybierz kierunek kształcenia najlepszy dla Ciebie.

Odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Sprawdź, jakie przedmioty są punktowane w rekrutacji.

Kierunek kształcenia
I przedmiot
II przedmiot
III przedmiot
IV przedmiot
technik pszczelarz
technik architektury
krajobrazu
technik agrobiznesu
geografia
Szkoła branżowa
I stopnia w zawodzie:
rolnik
Szkoła branżowa
I stopnia w zawodzie:
kucharz
informatyk
Start rekrutacji – zaloguj się i złóż wniosek w systemie Nabór Vulcan

Kandydacie ubiegając się o przyjęcie do ZSCKR w Rudnej  pamiętaj o dostarczeniu do szkoły wydrukowanego i podpisanego przez co najmniej jednego rodzica wniosku o przyjęcie do szkoły lub przesłaniu e-wniosku (z systemu elektronicznej rekrutacji).

Do wniosku dołącz (jeśli we wniosku zaznaczyłeś TAK w dodatkowych informacjach o kandydacie) następujące dokumenty:

1)opinię wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym publiczną poradnię specjalistyczną, w sprawie pierwszeństwa w przyjęciu ucznia z problemami zdrowotnymi do szkoły,
2) orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie wydane na podstawie odrębnych przepisów,
3) prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu,
4) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka,
5) dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą,
6) oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata,
7) zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty olimpiad czy konkursów wydane przez właściwego kuratora oświaty.

Koniec roku szkolnego

Start dostarczania dokumentów, składania wniosków i nanoszenia w nich zmian

Koniec dostarczania dokumentów

Koniec dostarczania dokumentów (świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty), składania wniosków i nanoszenia na nich zmian

Odbierz od nas skierowanie na badania lekarskie

Jeżeli zakwalifikowałeś się do technikum lub branżowej szkoły I stopnia odbierz od nas skierowanie na badania lekarskie i wykonaj je u lekarza medycyny pracy.

Start potwierdzania woli przyjęcia

Do 22 lipca 2024 r. przynieś do naszej szkoły w celu potwierdzenia woli:

• oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
    • oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu,
    • zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz:
    • kartę zdrowia,
    • prześlij na adres sekretariat@zsckr-rudna.pl fotografię do e-legitymacji spełniającą poniższe warunki:
    • zdjęcie kolorowe, o wymiarach 35 × 45mm,
– wykonane na jednolitym jasnym tle, z równomiernym oświetleniem, mające dobrą ostrość oraz odwzorowujące naturalny kolor skóry,
– obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii,
– pokazywać wyraźnie oczy, z widocznymi brwiami,
– osoba na zdjęciu powinna być bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, powinna patrzeć na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.
– zdjęcie powinno być w formacie .jpg lub .jpeg, o rozmiarze maksymalnie 1MB i w wymiarach 496 pikseli (wysokość) x 354 pikseli (szerokość) lub
 -proporcjonalnie więcej oraz rozdzielczości do 100 dpi.

W temacie maila napisz swoje imię i nazwisko oraz kierunek kształcenia, na który jesteś zakwalifikowany.

Orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych

Jeżeli dostałeś się na kierunek  szkoła branżowa I stopnia w zawodzie kucharz pamiętaj że do 30.08.2024r. musisz dostarczyć do sekretariatu szkoły orzeczenie  lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia i wykonywania pracy, przy której istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby.