BUDŻET PARTYCYPACYJNY

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z propozycjami projektów Waszych koleżanek i kolegów.

W piątek (27 marca 2020 r.) będziecie mieli możliwość oddania głosu na wybrany projekt poprzez głosowanie online.
Link do ankiety znajdziecie na stronie szkoły.

Nowe routery

Autor: Weronika Feuerstein

Opis projektu: Chciałabym zaproponować zakup routerów do szkoły i internatu. 2 routery do szkoły i  2 do internatu. Uczniowie, którzy przebywają/ mieszkają  w internacie będą mieli możliwość dostępu do zasobów Internetu, który ułatwi naukę i odrabianie zadań domowych. Nauczyciele/ wychowawcy będą mieli dostęp do Internetu – dzięki czemu nie będą musieli udostępniać własnego, co liczy się z ich prywatnymi kosztami.

Darmowy, ciepły napój dla uczniów

Autor: Aleksandra Andziak

Opis projektu: Chciałabym zaproponować uczniom aby pieniądze z budżetu partypacyjnego zostały przeznaczone na zakup kubków wielokrotnego użytku dla każdego ucznia oraz herbaty, kawy, czekolady zupek, kisieli itp., gdyż wielu uczniów w naszej szkole ma ciężką sytuację materialną.
Uważam, że ciepły, darmowy napój każdego dnia może być jedynym ciepłym napojem.

Muzyczne przerwy

Autor: Cyprian Herba

Opis projektu: Projekt „Muzyczne przerwy” to zakup głośnika „radiola”, który umieszczony będzie na pierwszym piętrze.  Korzyścią dla szkoły i uczniów będzie możliwość organizacji muzycznych przerw. Ponadto uczniowie mniej czasu będą poświęcać na korzystanie ze swoich telefonów komórkowych, lepszy będzie „przebieg”  informacji (ogłoszenia będą mogły być odczytywane przez głośnik.

The power of sound – siła dźwięku

Autor: Elwira Podstawka, Angelika Podstawka, Marcel Kozikowski, Dawid Kaczmar

Opis projektu: Biorąc pod uwagę 55-letni staż szkoły oraz bardzo dużą liczbę rokrocznie organizowanych imprez i uroczystości szkolnych odczuwany jest brak dobrego sprzętu nagłaśniającego. Zazwyczaj potrzebny sprzęt zostaje wypożyczany z CK w Rudnej ponieważ szkoła nie posiada wystarczającego sprzętu. Zakup własnych urządzeń pozwoli podnieść jakość organizowanych uroczystości oraz ułatwi samą organizację wszystkich przedsięwzięć szkolnych. Należy również wziąć  pod uwagę fakt, że odpowiedni sprzęt będzie służył młodszym pokoleniom.

Miejsce odpoczynku i relaksu dla uczniów

Autor: Maciej Makuch, Dominik Biadała, Adrian Piwosz, Karol Rudyk

Opis projektu: Chcemy stworzyć miejsce odpoczynku dla uczniów. Miejsce to ma służyć uczniom podczas przerw oraz dla osób dojeżdżających, które przyjeżdżają do szkoły przed rozpoczęciem zajęć. Chcemy by miejsce to zapewniało większy komfort odpoczynku, stworzyło domową atmosferę w szkole. Kanapa miałaby stanąć na półpiętrze między piętrem 2, a 3.

Miękkie przerwy

Autor: Marek Kowalewski, Stanisław Kureń, Urszula Ziąber, Ilona Piwowarczyk

Opis projektu: Chcemy aby uczniowie podczas przerw mogli siedzieć na przepięknych, miłych przedmiotach. Uczniowie będą wypoczęci i bardziej gotowi do zajęć.