Dni otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej

Dnia 18.04.2023r. w Zespole Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudnej zorganizowane zostały dni otwarte dla młodzieży ze szkół podstawowych. Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w przygotowanych warsztatach przedmiotowych związanych z tworzeniem ogrodów w szkle. Ponadto, został zorganizowany konkurs wiedzy o przyrodzie, pokaz maszyn rolniczych, można było również zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

Uczniowie kierunków: kucharz, rolnik, technik architektury krajobrazu oraz technik agrobiznesu przybliżali gościom specyfikę wybranych przez siebie kierunków kształcenia. Opowiadali też młodszym kolegom o codziennym funkcjonowaniu placówki. Po zajęciach warsztatowych oraz prezentacjach i konkursach, goście wzięli udział w degustacji sporządzonych, przez uczniów szkoły branżowej, przekąsek. Dla chętnych zostały przygotowane również kiełbaski z grilla, które cieszyły się wielkim powodzeniem.

Przygotowane atrakcje sprawiły dużą radość gościom szkoły, którzy wykonane przez siebie prace mogli zabrać ze sobą na pamiątkę. Przybyła młodzież mogła się przekonać o wyjątkowej, rodzinnej atmosferze panującej w szkole, poznać kadrę pedagogiczną i porozmawiać z uczniami szkoły.