Inauguracji Roku Szkolnego

 W słoneczną niedzielę, 04 września, delegacja uczniów wraz z Panią Dyrektor Bożeną Bączek oraz opiekunem Beatą Górską- Rabczewską, udała się do Golądkowa w powiecie pułtuskim. Celem wyjazdu było reprezentowanie naszej szkoły na Centralnej Inauguracji Roku Szkolnego 2022/2023 Szkół Rolniczych i Prowadzonych Przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Podczas obchodów tego święta Poczty Sztandarowe oraz nauczyciele ponad sześćdziesięciu szkół z całej Polski wzięli udział w mszy świętej oraz akademii. Mieliśmy przyjemność wysłuchania przemówienia Ministra, Pana Henryka Kowalczyka, oraz zaproszonych gości. Wszyscy podkreślali ważną rolę szkół rolniczych nie tylko w kwestii kształcenia wykwalifikowanych kadr ale także jako krzewicieli tradycji i zwyczajów związanych z wsią i folklorem.

 W drodze powrotnej „skorzystaliśmy z okazji” by zwiedzić naszą stolicę. Kulminacyjnym punktem był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy do Rudnej późną nocą, pełni wrażeń i miłych wspomnień.