Nowa kuchnia regionalna

16 października br. rozpoczął się w naszej szkole projekt „Nowa kuchnia regionalna” prowadzony przez p. Jana Andrzejewskiego.

Głównym założeniem projektu jest wspieranie młodych, ambitnych, kucharzy uczących się w naszej szkole. Wszystkie działania będą miały na celu zwiększenie ich kompetencji począwszy od planowania dań, po ich realizację.

W trakcie warsztatów uczniowie będą poznawać nowe techniki gotowania z wykorzystaniem regionalnych zasobów i produktów. Będą uczyć się organizacji czasu i przestrzeni w warunkach samodzielnej jak i zespołowej pracy. Samodzielnie będą tworzyć koncepcje dań oraz ją realizować.

W trakcie dzisiejszych warsztatów nasi uczniowie przygotowali omlet. Jest to potrawa przygotowana z roztrzepanych jajek, które po doprawieniu wylewa się na nagrzaną patelnię z masłem i smaży się, aż do ścięcia masy. Omlet może być przygotowany na słodko, jak i wytrawnie oraz podawany z różnymi dodatkami w zależności od upodobań.