„Otwarci na świat”

16 maja 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odbył się dzień otwarty pt. „Otwarci na świat”, który był okazją do bliższego poznania naszej szkoły przez zaproszonych gości i gimnazjalistów.

Podczas uroczystości nasi uczniowie przedstawili swoje pasje. Młodzież realizuje się w wielu dziedzinach poświęcając swój wolny czas na rozwijanie hobby. Łącza je ze zdobywaniem wiedzy i doskonaleniem umiejętności.

Dzień ten był też okazją do podsumowania naszej codziennej pracy w semestrze II roku szkolnego 2017/2018 oraz do podziękowania osobom reprezentującym instytucje wspierające szkołę w jej rozwoju. Pani Dyrektor na ręce zaproszonych gości wręczyła podziękowania i kwiaty.

Uświetnieniem uroczystości był wykład p. Roberta Marka – podróżnika, pasjonaty, który zabrał nas w wirtualną podróż po świecie dzięki, której mieliśmy możliwość zobaczenia i podziwiania egzotycznych scenerii. Opowieści te zaszczepiły w wielu z nas zalążek pasji podróżniczej, którą będziemy realizować w przyszłości.

Atrakcją tego dnia był pokaz zwierząt egzotycznych i gospodarskich pochodzących z gospodarstw rolnych uczniów naszej szkoły, Można było zobaczyć: wielbłąda dwugarbnego, konie, bydło, króliki, gołębie oraz psy rasowe. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.