Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

Rok szkolny 2020/2021
„Władysław Szafer obrońcą przyrody”

„Najgroźniejszym wrogiem przyrody jest ludzka głupota i bezmyślność.
Nigdy nie złoże broni i nigdy nie odłożę  pióra by ratować  polską przyrodę”.

                                                                                                      Władysław Szafer

  Z  dniem 1 września w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021 pod hasłem „Władysław Szafer obrońcą przyrody”.  Wszyscy doświadczyliśmy realizacji nauki w dobie panującej pandemii i wiemy, że nie jest to łatwa droga do przebycia. My, jednak nie poddajemy się i jesteśmy gotowi podołać każdemu wyzwaniu,  jaki przyniesie nam los. Na obecny rok szkolny mamy wiele planów takich jak: udział w konkursach wiedzy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, konkursach rozwijających nasze zainteresowania plastyczne czy fotograficzne, praca na rzecz wolontariatu oraz staże zawodowe w Grecji. Jednak priorytetem jest dla nas dobre przygotowanie się do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz egzaminów dojrzałości.

W dalszym ciągu będziemy kontynuować naszą współpracę z instytucjami rolniczymi, lokalnymi zakładami czy  przedsiębiorcami, którzy od wielu lat wspierają naszą szkołę. W tym roku rozpoczęliśmy  również współpracę z  Głównym Urzędem Statystycznym zgłaszając swój udział do Konkursu Wiedzy o PSR 2020., który pozwoli nam zweryfikować naszą dotychczasową wiedzę z zakresu współczesnego rolnictwa w Polsce.