Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym  – pierwszy etap konkursu za nami!

            Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy przygotowania do testu wiedzy o rolnictwie ekologicznym, którego pierwszy etap odbył się 1 października. Organizatorem konkursu jest  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział  w Radomiu wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej.

Do konkursu przystąpiło pięcioro uczniów, którzy z wykorzystaniem technologii informacyjnej odpowiadali na 30 pytań jednokrotnego wyboru. Zakres tematyczny to m.in.  zasady stosowania nawozów, walka ze szkodnikami, właściwa hodowla zwierząt, dobór odpowiednich odmian roślin czy produkcja żywności w  gospodarstwie ekologicznym. Po długim oczekiwaniu na wyniki, okazało się, że poziom wiedzy naszych uczniów jest nie tylko dobry, ale na tyle wyrównany, czego skutkiem była dogrywka. Ostatecznie wiemy już, że szkolnym laureatem jest Mateusz Dębiński, uczeń klasy 3 technikum AP. Miejsce drugie zajął Przemysław Paduch, również uczeń kasy 3 technikum AP. Miejsce trzecie zajęła uczennica klasy 3 technikum Ag, Aleksandra Rak.

Wyróżnienie otrzymują Kacper Potopa, uczeń klasy 1 technikum i Magdalena Radło, uczennica klasy 3 technikum AP. Teraz przed nami kolejny etap – ogólnopolski a uczeń,  który 26 października będzie reprezentował naszą szkołę, to oczywiście Mateusz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Mateuszowi mocno dopingujemy.