Wystawa „Gmina Lubin wczoraj i dziś”

W dniu 12 stycznia 2023r. nasi uczniowie wraz z p. Bożeną Bączek Dyrektor ZSCKR w Rudnej oraz p. Marleną Cieślak na zaproszenie Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana odwiedzili wystawę pt. „Gmina Lubin wczoraj i dziś”.

Po wystawie oprowadził uczniów wójt Tadeusz Kielan,  który jest pomysłodawcą oraz  darczyńcą wielu eksponatów, a przede wszystkim wielkim pasjonatem kultywowania tradycji i kultury regionalnej.

Młodzież miała możliwość zobaczenia, dotknięcia wielu przedmiotów użytku codziennego poprzednich pokoleń,  jak i maszyn wykorzystywanych w rolnictwie. Była to dla nich retrospekcja świata, który znają jedynie z opowiadań rodziców, dziadków. Swoimi umiejętnościami dojenia krów przed uczniami pochwaliła się dyrektor Bożena Bączek, która zaprezentowała  na modelu krowy, który znajduje się na wystawie w Urzędzie Gminy Lubin. Był to czas, który spędzili bardzo miło i wesoło.