Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

   W dniu 9 września 2019 r uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do ósmej edycji akcji Narodowe Czytanie, która została objęta Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku były to Nowele polskie, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Towarzyszyły one naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe