Oxytree

Wyjazd naszych uczniów na Opolagrę, był okazją do poznania Oxytree, rośliny uprawnej i wyjątkowo ozdobnej, która na stałe zagościła na naszym przyszkolnym klombie.
Dlaczego Oxytree jest tak wyjątkową rośliną? Oksytree to roślina regulująca klimat o wyjątkowych właściwościach. Jest to szybko rosnące drzewo tlenowe, które w ciągu 6 lat może osiągnąć wysokość 16 metrów, odrasta od pozostawionego pnia czterokrotnie. Powstało dzięki skrzyżowaniu Paulownia Elongata z Paulownia Fortunei. Jest łatwym w uprawie i mało wymagającym drzewem o pięknych dużych liściach i fioletowo białych kwiatach, które pojawiają się na przełomie kwietnia i maja. Dzięki ogromnym liściom wytwarza duże ilości tlenu, mogą one być też wykorzystywane jako pasza dla zwierząt i zastępują nawozy sztuczne. Oxytree dostarcza wysokiej ilości drewna handlowego wykorzystywanego w meblarstwie i budownictwie, a części nieprzeznaczone do sprzedaży (gałęzie) nadają się idealnie na jako materiał grzewczy.
Z dużą ciekawością i ekscytacją będziemy obserwować rozwój naszego drzewa.