Władysław Szafer obrońcą przyrody

13 października 2020 roku obchodziliśmy ważne dla naszej społeczności Święto Szkoły.

Od rana wyczuwało się świąteczną i radosną atmosferę.

Najpierw odbył się finał Szkolnego Konkursu Szkolnego o Władysławie Szaferze- patronie Szkoły.

Przeprowadzony został też konkurs o Powszechnym Spisie Rolnym.

Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe.

Później rozpoczęła się oficjalna część tego uroczystego dnia.

Uczniowie i nauczyciele przypomnieli sobie wydarzenia sprzed roku, kiedy to nasza szkoła otrzymała imię wielkiego przyrodnika, Władysława Szafera.

Wspomnieniom nie było końca, zwłaszcza kiedy pani Dyrektor Ewa Janiszewska komentowała uroczystość, którą oglądaliśmy na filmie.

W nadaniu imienia naszej szkole brały udział liczne szkoły rolnicze z całej Polski.

Przypomniana została też sylwetka naszego patrona.

Tę cześć uroczystości urozmaiciła także prezentacja Marka Kowalewskiego i pani Eugenii Wachnienko z wyjazdu do Grecji naszych uczniów w ramach programu Erasmus+.

Uczestnicy tej wymiany podzielili się wrażeniami i wspomnieniami z odbytych praktyk, wycieczek i innych atrakcji.

Podsumowaniem tego pięknego dnia były serdeczne życzenia przekazane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Święto Szkoły wpisało się już w nasze tradycje.

Towarzyszy mu dobry humor, zabawa i konkursy, które integrują w naszą społeczność szkolną.